2pac

13. listopadu 2007 v 8:36 | Nici P. a Terka Z. |  hip-hop
Tupac Amaru Shakur, rapper, herec, básník. To vše, a možná ještě mnohem víc, se vybaví pod tímto jménem. Mnoho lidí naplnil láskou a přátelstvím, ale mnoho lidí také naplnil nenávistí a zlobou. Dvě odvrácené tváře rappové hry. Pro jedny byl milovaný syn, přítel, kamarád, pro druhé byl gangster, který rozséval zlo. Ale i přes tyto dvě zcela odlišné stránky jeho tváře, stojí jeho život za povšimnutí. Sudičky mu nenadělily dlouhý život, ale o to více intenzivní. Pojďme se tedy podívat zblízka na jeho život a poodhalit tajemství jeho smrti.
Všechno se to stalo 7. září 1996 v Las Vegas. Tupac ujíždí vstříc smrti Ve 20 hodin Tupac navštívil boxerský zápas MikeTyson vs. Bruce Seldon. Ve 20.30, když po 109 sekundách Mike Tyson vítězí, Tupac opouští MGM Grand Hotel, kde také ještě došlo k potyčce mezi Tupacem a OrlandemAndersonem, celá potyčka a odchod všech zúčastněných je zachycen na průmyslové kameře. Policisté vyloučili souvislost této šarvátky s vraždou. Tupac spolu s Marion "Suge" Knightem nasedají do černého sedanu BMW 750iL, aby odjeli na charitativní koncert do Club 666, předtím ale ještě zajíždějí do domu Suge Knighta. Suge celou dobu řídí.
Ve 23.15 zastavují na křižovatce, vedle jejich BMW zastavuje bílý Cadillac, z něho vylézá muž černé pleti a třináctkrát vystřelí na jejich "bavorák". Tupac byl zasažen čtyřikrát do hrudníku, Suge měl pouze škrábanec na hlavě. Všechno se to odehrálo velmi rychle. Cadillac s vrahem ihned zmizel v ulicích Las Vegas. Suge Knight je nejdříve v šoku, ale potom hned otáčí auto a odváží těžce raněného Tupaca do University Medical Center. Detailnější popis od Suge si opět můžete přečíst v sekci "Zajímavosti". Ještě ten večer se Tupac podrobil první ze tří operací, při ni je mu odejmuta pravá plíce.
Jak vystřižené z akčního filmu, nebo ne? Taky Vám běhá mráz po zádech jako mně? Ale to ještě není všechno. Jak to všechno probíhalo dál?
Druhý den 8. září se Tupac podrobil další operaci. V pondělí 9. září došlo k hádce mezi policií a asi dvaceti Tupacovými kamarády. Policie to vše nazvala jako nedorozumění a vše uklidnila Tupacova přítelkyně. Čtyři muži, kteří byli během hádky zatčeni, byli propuštěni. Nakonec se vše obešlo bez jakéhokoliv obvinění. Policie hlídala celou situaci aby nedošlo k nějaké odvetě.
V pátek 13. září 1996 v 4.03 odpoledne Tupac podlehl svým zraněním a šest dnů po přestřelce umírá. Bylo mu pouhých 25 let. Řekl bych, že všichni tušili a nejspíš byli i přesvědčeni, že za vším stojí hoši z Bad Boy. Však taky půl roku na to, přesně 9. března 1997, byl zastřelen Notorius B. I.G., jeden z představitelů Bad Boy a podle Tupaca i jeden z hlavních organizátorů jeho napadení a postřelení v roce 1994. Bylo veřejně známo, že představitelé eastcoast, zastoupeni právě nahrávací společností Bad Boy, a westcoast, kde zase kralovala společnost Death Row, se něměli příliš v lásce, výsledkem byli četné přestřelky a mnoho neshod. Hodně názorů si vymněnili prostřednictvím hudby, obzvláště Tupac si při skládání nebral servítky.
Já jsem o tom byl přesvědčený, ale pak jsem objevil článek, který krok po kroku vyvrací vše co jsem napsal v předchozím odstavci, byl jsem šokován (článek je k vidění v sekci "Zajímavosti" pod názvem "Záměr nebo shoda náhod?").
Tak například proč Suge Knight nechtěl spolupracovat s policií? Suge neměl rád policii a navíc nechtěl vypovídat, když měl co dočinění s hádkou v MGM Grand Hotel, protože byl v podmínce. A to, že Tupac ve svých písních zpíval o svoji smrti? Razil heslo "Live by the gun, die by the gun", mohl tedy čekat a určitě čekal, že po něm někdo půjde. Ale proč tedy neměl onen kritický den na sobě neprůstřelnou vestu? Ikdyž věděl, že v ní bude bezpečno, neměl ji rád. Jeho tělo zdobilo mnoho tetování a on se s ním chtěl chlubit a to s neprůstřelnou vestou prostě nejde. Ta hra s čísly to je vše pravda, ale může jít skutečně jen o náhodu. A navíc album Makaveli má v názvu The 7 day theory proto, že Tupac toto album natočil za celých sedm dní kdy byl zavřený v nahrávacím studiu a nahrával a nahrával...
Dál tu mám fotku, na které je Tupac po pitvě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 old dirty bastard-jara trapani! old dirty bastard-jara trapani! | 5. prosince 2007 v 17:49 | Reagovat

dobrej mila pani ucitelko mohl bych se v pondeli prijet do moji bejvali nejlepsi skoli na ktery sem kdy byl podivat???????neni to jisty ale potrebuju vas souhlas nebo by ste me treba vihodili o tam tat byl bych hodne rad kdybych mohl dekuju.jara

2  libuska libuska | 16. září 2009 v 12:06 | Reagovat

pro me je 2pac zajimavy tim ze prozival hodne drsny  zivot  a že mel nejake chiby to ma každy clovek

3 Mikki Mikki | E-mail | 16. září 2009 v 20:39 | Reagovat

hele o tomhle se prostě nedají vést žádné spekulace...je to válka...válka hip hop gangů...otevřená válka prostřednictvím hudby...nejsou to jenom umělci...nelegální zbraně, přestřelky, drogy...to všechno patří k jejich "práci"...a my můžem jenom tiše závidět...

4 ester ester | E-mail | 27. ledna 2010 v 21:14 | Reagovat

hello tu pak puck you

5 Xzibit Xzibit | 1. srpna 2010 v 11:52 | Reagovat

Musim souhlasit tady s Mikki
jense podivejte jaky mneli zivot pret rapovanim prodavani drog prestrelky to kazdy 2 raper delal a nekteri to jeste delaj do tet jense podivejte na 50centa KOLYK ma sporu a kvuli jedne pisni ho 9 strelily nastesti to prezil a porat ma spory sostatnima a to ma snat kazdy raper

6 Lyrix Lyrix | E-mail | 4. září 2011 v 9:19 | Reagovat

je to chulostivééé ale tupac bude vždy najvačí pán legenda sa nestratí :)

7 katula bilena katula bilena | 26. prosince 2012 v 13:20 | Reagovat

teda aj tu je ta fotka. zadarmo ma sledovali. dobre trnava

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama