novinky F1

13. listopadu 2007 v 8:58 | tz
Ross Brawn novým šéfem týmu Honda F1
Honda dnes potvrdila, že se šéfem jejího týmu F1 stane Ross Brawn. Bývalý technický ředitel Ferrari tedy po roční přestávce, kterou si dal od Formule 1, mění tým a je zřejmé, že se s Jeanem Todtem na další spolupráci nedohodl. Dosavadní šéf týmu Honda F1 Nicky Fry bude pokračovat v roli výkonného ředitele.

Ross Brawn bude zodpovědný za chod celého týmu, od designu vozů, přes vývoj a výrobu, až po závodění. Brit tak bude mít znovu příležitost pokusit se vytáhnout další tým na vrchol Formule 1, tentokrát však z pozice šéfa týmu.

Nick Fry řekl ke jmenování Rosse Brawna: "Jedním z mých hlavních úkolů v uplynulých šesti měsících bylo získat pro tým Honda Racing F1 nové talenty. Jmenovali jsme klíčové lidi v oblasti aerodynamiky, designu, vývoje, marketingu a do závodního týmu. Dnešní ohlášení příchodu Rosse Brawna do našeho týmu je velmi uspokojivý závěr procesu obnovy a oživení silného a odhodlaného týmu. Rosse určitě není třeba představovat. Jeho zkušenosti s vítězstvími v šampionátech F1 budou zásadní, protože my chceme vrátit Hondu do boje o titul a já jsem nadšený, že na tom budeme společně pracovat."

Ross Brawn dodal: "Jsem velmi nadšený, že se přidám k týmu Honda Racing F1. Honda má ve Formuli 1 hrdou tradici a příležitost pomoci týmu využít svůj potenciál pro mě představuje fantastickou novou výzvu v tomto sportu. Tým již odvedl skvělou práci a patřičně zvážil svoji budoucnost, strávil hodně času umístěním lidí a prvotřídních vývojových zdrojů, aby dosáhl svých ambicí. Těším se na spolupráci s lidmi, o kterých vím, že jsou velmi talentovaní a na pomoc Hondě, aby se vrátila na vítěznou cestu."

Ross Brawn se své nové funkce ujme 26. listopadu 2007.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama